Tax Free Shopping prekyba (dažniausi klausimai)

Kas yra Tax Free Shopping paslauga
current faq item

 

Tax Free Shopping paslauga tai pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grąžinimas užsienio šalių pirkėjams, už įsigytas ir iš Europos Sąjungos teritorijos su asmeniniu bagažu išvežtas prekes. Susigrąžinti sumokėtus PVM mokesčius gali ne Europos Sąjungos šalių teritorijoje gyvenantys piliečiai. Pridėtinės vertės mokesčius užsienio pirkėjai gali susigrąžinti naudojantis Tax Card paslaugomis.

 

Kuo Tax Free Shopping paslaugos naudingos prekybininkams
current faq item

 

Tax Free Shopping paslauga atpigina užsieniečiams parduodamas prekes, todėl padeda pritraukti klientų ir padidinti apyvartą. Užsieniečiai pirkdami prekes, gali susigrąžinti PVM nuo įsigytų prekių bei sutaupyti ženklią pinigų sumą. Mokesčių grąžinimas skatina užsieniečius įsigyti dar daugiau prekių.

 

Kaip užsienio pirkėjai susigrąžina PVM už įsigytas prekes
current faq item

 

Užsienio pirkėjui įsigijus prekes parduotuvėje, jam yra išrašoma Tax Free forma. Išvežant prekes iš Lietuvos teritorijos, muitininkas įsitikinęs, kad prekės išvežamos, ant Tax Free formų uždeda tai patvirtinanti antspaudą. Užsienietis patvirtintą Tax Free formą pateikia Tax Card ir susigrąžina sumokėtus mokesčius. Tuomet Tax Card informuoja prekybininką apie į užsienį išvežtas prekes ir atsiunčia tai patvirtinančius dokumentus. Prekybininkas remdamasis šiais duomenimis VMI deklaruoja apie eksportuotas prekes ir pritaiko 0 % PVM tarifą. Užsienio pirkėjo sumokėtą PVM Prekybininkas perveda Tax Card.

 

Už kokias prekes galima susigrąžinti mokesčius
current faq item

 

Mokesčiai yra grąžinami už prekes, kurios yra pirktos Lietuvoje ir išvežamos užsienio keleivio bagaže, iš Lietuvos teritorijos. Nuo 2020 m. liepos 1 d. užsienio keleiviams negrąžinamas PVM tik tais atvejais, kai išgabenamos Lietuvos Respublikoje įsigytos prekės, kurios dėl savo rūšies, paskirties ar kiekio akivaizdžiai negali būti laikomos skirtomis asmeniniams (nekomerciniams) tikslams.

Nuo 2020 m. liepos 1 d. užsienio keleiviai gali susigrąžinti PVM ir už alkoholinius gėrimus bei apdorotą tabaką. Už bet kokias Lietuvoje suteiktas paslaugas, pvz. apgyvendinimas viešbučiuose, maitinimas, kirpimas, automobilio nuoma ir kt. mokesčiai taip pat negrąžinami.

 

Minimali pirkinio suma, nuo kurio sugrąžinamas PVM
current faq item

 

Minimali pirkinio (esančio viename prekių pirkimo kvite) suma, nuo kurio užsienio turistas gali susigrąžinti PVM, turi būti ne mažesnė kaip 40 EUR su PVM.

 

Kodėl užsieniečiai renkasi mokesčių grąžinimą su Tax Card kortele
current faq item

 

Su Tax Card kortele užsieniečiai susigrąžina mokesčius greitai ir paprastai. Jau prieš atvykdamas į Lietuvą užsienietis gali iš anksto užsisakyti Tax Card kortelę, su kuria pirkdamas susigrąžins mokesčius už visus jo Lietuvoje įsigytus pirkinius.

Mūsų įdiegtos technologijos leidžia pasiūlyti geriausias mokesčių grąžinimo sąlygas rinkoje. Kiekvienas Tax Card kortėlės turėtojas dalyvauja lojalumo programoje ir gauna papildomas išmokas už pirkinius. Jis taip pat gali pasitikrinti grąžinamas sumas, sekti savo grąžinimo statusą, pasirinkti pinigų išmokėjimo būdą.

Su užsienio turistais viešinčiais Lietuvoje palaikome nuolatinį ryšį, jie gauna specialius mūsų ir prekybininkų pasiūlymus bei kitą viešnagei Lietuvoje naudingą informaciją.

 

Kokiu būdu ir kaip greitai užsieniečiai susigrąžina mokesčius?
current faq item

 

Užsienio turistai turintys Tax Card korteles mokesčius gali atgauti jiems patogiausiu būdu: grynaisiais pinigais, pavedimu į kreditinę kortelę arba sąskaitą elektroninėje mokėjimo sistemoje.

Grynais pinigais mokesčiai sugrąžinami užsienio turistui išvykstant iš šalies, Tax Card išmokėjimo punktuose, esančiuose oro uostuose, geležinkelio stotyje ir pasienio muitinės zonose. Mokesčiai grynaisiais pinigais išmokami iš karto.

Užsienietis taip pat gali pasirinkti susigrąžinti mokesčius pavedimu į kreditinę kortelę arba asmeninę sąskaitą per PayPal, Payza, Skrill, TransferWise ar kt. elektronines mokėjimo sistemas. Tuomet pirkėjas turi išsiųsti Tax Free formas paštu, Tax Card adresu. Pavedimas į kredito kortelę klientą pasieks per kelias dienas, o per elektroninę mokėjimo sistemą – iš karto, po formų gavimo.

 

Kaip užsieniečiai įsigyja Tax Card kliento kortelę?
current faq item

 

Tax Card kortelę užsienio turistai gali įsigyti prekybos centruose, viešbučiuose, turistų informacijos centruose ir kt. užsieniečių lankomose vietose Lietuvoje, taip pat nemokamai užsisakyti internetu. Tax Card kortelės platinamos užsienyje, Rusijos, Baltarusijos ir kitų NVS šalių kelionių agentūrose, su kuriomis bendradarbiaujame.

Užsakyti Tax Card kortelę galite čia

 

Klientų srauto didinimas su Tax Card
current faq item

 

Galėdami aptarnauti užsienio pirkėjus su Tax Card kortelėmis išplėsite savo klientų ratą. Didžiausią dalį Tax Card kortelių turėtojų sudaro turistai iš Rusijos, Baltarusijos ir kt. NVS šalių. Aktyviai dirbame su užsienio kelionių agentūromis, viešbučiais, oro linijomis bei kt. organizacijomis, per kurias platiname Tax Card korteles ir galime Jums nukreipti papildomą pirkėjų srautą.

Jūsų prekybos vieta ir atstovaujami prekių ženklai bus įtraukti į mūsų paieškos sistemą ir reklamuojami užsienio pirkėjams.

 

Papildomos pardavimų didinimo galimybės
current faq item

 

Su užsienio turistais turinčiais Tax Card korteles komunikuojame interaktyviai ir naudodami elektroninio ryšio priemones galime juos pasiekti tiesiogiai bei pateikti specialius pasiūlymus. Kreipkitės ir mes, išanalizavę galimybes parengsime pasiūlymą dėl reklamos elektroninio marketingo priemonėmis ir papildomo užsienio pirkėjų srauto į Jūsų parduotuves.

 

Bendradarbiavimo sąlygos ir mokesčiai
current faq item

 

Bendradarbiavimas ir Sutarties sudarymas su Tax Card yra visiškai nemokamas, nėra metinių ar kt. mokesčių. Susisiekite su mumis ir išsiaiškinę Jūsų poreikius aptarsime bendradarbiavimo galimybes.

Prisijungę prie mūsų partnerių tinklo galėsite aptarnauti užsienio pirkėjus su Tax Card kortelėmis. Tapus mūsų partneriu suteiksime prieigą prie Tax Card informacinės sistemos, kur matysite visą reikiamą informaciją.

 

Kaip pasiruošti Tax Free prekybai
current faq item

 

Pradėjus Tax Free prekybą su užsieniečiais, reikia atitinkamai paženklinti prekybos vietą- taip, kad Tax Free Shopping informaciniai ženklai aiškiai matytųsi. Mūsų darbuotojai atvyks ir padės tai tinkamai padaryti. Klientams matomoje vietoje turi būti padėti informaciniai lankstinukai apie pirkimo su Tax Free Shopping paslaugomis sąlygas.

Tax Card darbuotojai pateiks visas reikalingas priemones Tax Free Shopping prekybai ir apmokys parduotuvės personalą.

Turėdami galimybę pasiūlyti užsienio turistams daugiau sutaupyti perkant su Tax Card teikiama Tax Free Shopping paslauga padidinsite savo parduotuvės pardavimus. 

 

Techniniai sprendimai prekybininkams
current faq item

 

Prekybininkams galime pasiūlyti keletą skirtingų techninių sprendimų, kaip greitai ir paprastai išrašyti Tax Free formas užsienio pirkėjams bei jas apskaityti. Tai priklauso nuo parduotuvės turimos techninės įrangos, užsienio pirkėjų srautų ir kt. aspektų. Įvertinę Jūsų turimą įrangą pasiūlysime tinkamiausią būdą Tax Free formų išrašymui, tokį kaip popierinių formų pildymas ar integracija su POS (kompiuteriniu kasos terminalu).

Plačiau apie siūlomus techninius sprendimus Tax Free formų išrašymui skaitykite čia

 

Popierinių Tax Free formų išrašymas
current faq item

 

Tax Card prekybininkams pateikia popierines Tax Free formas, kuriose yra atspausdinti privalomi prekybininko rekvizitai. Pardavus prekes užsieniečiui ir atspausdinus kvitą, pardavėjui belieka užpildyti informaciją apie pirkėją, nurodyti pirkimo kvito numerį, pirktų prekių sumą ir grąžintiną sumą, kurią įrašo pagal Tax Card grąžinimo lentelės duomenis. Užpildyta ir pasirašyta Tax Free forma atiduodama pirkėjui.

Kiekviena popierinė Tax Free forma turi savo unikalų brūkšninį kodą, pagal kurį yra identifikuojama ir apskaitoma.

 

Elektroninių Tax Free formų išrašymas
current faq item

 

Norint greičiau pildyti Tax Free formas rekomenduojame naudoti informacinę Tax Free formų išrašymo sistemą, veikiančią WEB pagrindu. Tam Jums reikia parduotuvėje turėti kompiuterį, interneto ryšį ir spausdintuvą.

Įsigijęs prekes užsienietis pateikia pardavėjui Tax Card kliento kortelę. Pardavėjas, prisijungęs prie Tax Card informacinės sistemos nuskenuoja kortelę ir identifikuojami pirkėjo duomenys. Įvedus pirkinio sumą automatiškai apskaičiuojama grąžinama suma ir forma parengiama spausdinimui.

Tax Free forma gali būti atspausdinta parduotuvėje arba, jei parduotuvėje nėra spausdintuvo, Tax Free forma gali būti atspausdinta Tax Card informacijos centre, po visų kliento apsipirkimų.

 

Elektroninių Tax Free formų išrašymo sistemos diegimas
current faq item

 

Elektroninių Tax Free formų išrašymo sistemai reikalingas kompiuterinis įrenginys su interneto naršykle ir interneto ryšiu. Jei parduotuvėje nėra spausdintuvo, Tax Free formos gali būti atspausdintos Tax Card informacijos centre.

Naudotis Tax Free elektroninių formų išrašymo sistema nereikia jokios papildomos programinės įrangos. Prekybininkui suteikiamas prisijungimas prie informacinės Tax Card sistemos ir užsienio pirkėjus galima aptarnauti iš karto.

Elektroninių Tax Free formų išrašymo sistema yra intuityvi, ja naudotis labai paprasta, nereikia papildomų apmokymų.

 

Periodinis ataskaitų siuntimas ir pardavimų duomenys
current faq item

 

Prekybininkams automatiškai ir nustatytu periodiškumu siunčiamos ataskaitos apie Tax Free pardavimus atskirose prekybininko parduotuvėse.

Prekybininkas prisijungęs prie Tax Card informacinės sistemos bet kada gali peržiūrėti pasirinkto laikotarpio Tax Free pardavimų duomenis ir kitą apskaitai reikalingą informaciją.

 

Duomenys PVM deklaravimui ir sugrąžinimui
current faq item

 

Prekybininkui siunčiamose ataskaitose yra pateikta informacija apie užsieniečiams parduotas ir iš Lietuvos išvežtas prekes. Šios ataskaitos yra paremtos dokumentais – Tax Free formomis, patvirtintomis Muitinės.

Šių ataskaitų pagrindu prekybininkas Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruoja apie eksportuotas prekes ir joms pritaiko 0 % (nulinio) pridėtinės vertės mokesčio tarifą. Užsienio pirkėjo sumokėtą PVM prekybininkas pagal išrašytą sąskaitą perveda Tax Card, o Tax Card sugrąžina mokesčius užsienio pirkėjui.

 

Tax Free formų saugojimas, grąžinimas ir duomenų tikrinimas
current faq item

 

Tax Card visas Muitinės patvirtintas Tax Free formas atsiima iš užsienio pirkėjų ir jų pagrindu išrašo sąskaitas prekybininkams. Per ilgesnį laikotarpį sukauptas Tax Free formas grąžiname pardavėjui tolimesniam saugojimui.

Prekybininkas turi galimybę prisijungęs prie Tax Card informacinės sistemos patikrinti pardavimo užsieniečiams sandorius ir peržiūrėti bet kurios Tax Free formos duomenis.

 

Per kiek laiko galima gauti išmoką turint patvirtintą Tax Free formą
current faq item

PVM išmoką, turint Muitinės antspaudu patvirtintą Tax Free formą galima gauti per 3 metus nuo pirkinio įsigijimo datos

Ar teikiama Tax Free Shopping paslauga atitinka teisės aktus
current faq item

 

Mūsų teikiama Tax Free Shopping paslauga atitinka Lietuvos įstatymų ir kt. teisės aktų reikalavimus. Parengtos mokesčių grąžinimo formos yra suderintos su Valstybine mokesčių inspekcija ir Muitinės departamentu.

Nuolat stebime aktualių teisės aktų pasikeitimus ir užtikriname, kad teikiama Tax Free Shopping paslauga atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.